Praktyki_zagraniczne

praktyki zagraniczne


28 maja-podróż powrotna do Polski
Zadowoleni uczniowie wrócili już do naszego kraju i teraz możemy spotkać ich na korytarzach szkoły i wypytać o wrażenia. 
 
 
 
 
 

 

27 maja- ostatni- dwunasty dzień mobilności

czas zakończenia wizyty i odebrania zasłużonych dyplomów. Gratulujemy Uczestnikom Projektu „Zagraniczne Praktyki-Pierwszy Krok do Kariery” współfinansowanego z Funduszy Europejskich

 

 

 


 

26 maja - jedenasty dzień mobilności

 Wyjazd zbliża się ku końcowi, więc Uczniowie zaopatrują się w pamiątki, cieszą się klimatem i kończą pracę.

 

 

 


25 maja - dziesiąty dzień mobilności naszych uczniów.

U nas pogoda nas nie rozpieszcza a na Sycylii ciągle słońce ? i ucztowanie na świeżym powietrzu.


24 maja- dziewiąty dzień mobilności na Sycylii.

Uczestnicy Projektu cieszą się klimatem, jedzeniem i pobytem w tym pięknym miejscu.


 

 

23 maja-ósmy dzień mobilności

Znowu mamy poniedziałek i czas wrócić na praktyki po pełnej wrażeń niedzieli ? Uczestnikom projektu „Zagraniczne praktyki-pierwszy krok do kariery” finansowanego z Funduszy Europejskich podobają się widoki, jedzenie i uprzejmi mieszkańcy Sycylii ? Tak podsumowali pierwszy tydzień mobilności.

 

 

 


 

22 maja- siódmy dzień mobilności

 

Nadszedł czas na długo wyczekiwaną wycieczkę na Etnę oraz do Taorminy. Humory i pogoda dopisywały a widoki przepiękne ?

 

 

 

 

 

  


21 maja (szósty dzień mobilności)

W Polsce pogoda nas nie rozpieszcza, ale na Sycylii jest pięknie i można plażować, odpoczywając po tygodniu pracy ?

 

 

 

 


 20 maja (piąty dzień mobilności)

 

Niektórzy z uczestników mobilności mają jeszcze pracującą sobotę przed sobą a niektórzy już dziś pracowali ostatni dzień w tym tygodniu ? Po pracy natomiast radośnie ucztują ?

 

 

 

 

 


19 maja (czwarty dzień mobilności)

Każdego dnia przed pracą i po pracy uczestnicy Projektu zwiedzają okolicę, czyli miasto Barcellona pozzo di Gotto, by nacieszyć się sycylijskimi widokami i klimatem.

 

 

 

 

 


 

18 maja (trzeci dzień mobilności)

 

Uczestnicy Projektu są zachwyceni swoimi obowiązkami w pracy i współpracownikami. Wszyscy informatycy pracują razem i ich zadaniem jest programowanie a ekonomistki są podzielone na pary i pracują w różnych sklepach. PS: Więcej zdjęć można zobaczyć na fb naszej szkoły. Zachęcamy!! ?

 

 

 

 

 


 17 maja (drugi dzień mobilności)

 

Uczestnicy projektu rozpoczęli już pracę, ale jest też czas na próbowanie lokalnej kuchni ?

 

 

 


 16 maja w Barcellona pozzo di Gotto (pierwszy dzień mobilności)

 

W poniedziałek uczestnicy Projektu PO WER podpisywali umowy z pracodawcami, poznawali firmy oraz zwiedzali miejscowość, w której będą przebywać przez najbliższe dwa tygodnie.

 


 

 

 

 

 

 


 

Rozpoczęcie drugiej mobilności

 

W dniu 15 maja uczestnicy Projektu „Zagraniczne praktyki- pierwszy krok do kariery”  współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego wyruszyli w podróż na Sycylię, by odbyć dwutygodniowe praktyki. Uczestnicy przygotowywali się do tej mobilności przez prawie pół roku, uczestnicząc w rekrutacji i późniejszych zajęciach przygotowawczych: pedagogicznych, kulturowych i językowych.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lista rankingowa uczestników zakwalifikowanych do Projektu:

 

 

 

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

Łączna liczba punktów

            1.

Julia Sekieta

3TIE

20

         2.       

Milena Beśka

3TIE

19

         3.       

Marcelin Hes

3TIE

17

         4.       

Weronika Foltyńska

3TIE

16

         5.       

Małgorzata Krasińska

3TIE

15

         6.       

Michał Tomczak

3TI

14

         7.       

Bartłomiej Kęsy

3TIE

14

         8.       

Patryk Kaczmarski

3TI

13

         9.       

Jakub Słowiński

3TIE

13

        10.   

Artur Drzazga

3TIE

13

         11.   

Dominika Dziębowska

3TIE

13

        12.   

Igor Kucharczyk

3TIE

13

        13.   

Magdalena Dłubak

3TIE

12

         14.   

Julia Iskra

3TIE

12

        15.   

Mikołaj Papuga

3TI

11

        16.   

Damian Klimczak

3TI

11

 

Lista rezerwowa kandydatów do projektu:

 

  

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

Łączna liczba punktów

          1.       

Jakub Ławniczek

3TI

10

 

 


 

Rozpoczynamy rekrutację do drugiej mobilności w ramach projektu "Zagraniczne praktyki-pierwszy krok do kariery" realizowanego ze środków PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. W rekrutacji mogą wziąć udział uczniowie klas IIITI oraz IIITIE. Wszelkie informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji. Dokumenty należy składać u Koordynatora Projektu w ZSP w Szczercowie- pani Marzeny Osuchowskiej do dnia 18 stycznia. 

Materiały do pobrania

 

images/2022/Regulamin rekrutacji.docx

 

images/2022/załączniki do regulaminu rekrutacji.docx

 

images/2022/formularz zgłoszeniowy.doc

 

 


Sobota   18 września

To co dobre szybko się kończy. Nadszedł czas powrotu po dwóch tygodniach spędzonych w Katanii na Sycylii we Włoszech. Podróż trwała cały dzień, ale uczestnicy Projektu szczęśliwie dotarli do domów i teraz już na żywo będą opowiadać nam o swoich wrażeniach. Gratulujemy odbycia praktyk i odbycia tej podróży obfitującej w pyszne jedzenie, niezapomniane widoki i doświadczenie, które zapewne będzie procentować.

 


Piątek   17 września

To już ostatni dzień praktyk uczestników projektu „Zagraniczne praktyki-pierwszy krok do kariery” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. To też ostatni dzień pobytu w Katanii i dzień otrzymania certyfikatów.

 

 

 

 

 


Czwartek   16 września

Kolejny piękny dzień u uczestników wyjazdu na Sycylii. U nas deszczowo i szaro a u nich słonecznie i gorąco. Nie brakuje też oczywiście pyszności.

 

 

 


 

Środa   15 września

Uczestnicy projektu są podzieleni na dwu- lub trzyosobowe zespoły i każdy z zespołów ma innego pracodawcę. Informatycy zajmują się komputerami i systemami a ekonomiści pracują w sklepach i zajmują się pracami biurowymi. Ich dzień pracy jest krótszy niż na etacie, więc mają jeszcze czas na odpoczynek. 

 

 


Wtorek 14 września

W końcu możecie zobaczyć kilka ujęć uczestników projektu z miejsca pracy. Radzą sobie świetnie.

 

 

 


Poniedziałek 13 września

Uczestnicy wyjazdu spędzają w pracy po kilka godzin dziennie, pracując w różnego rodzaju sklepach i serwisach, ale mają też oczywiście czas na odpoczynek. A jedna z uczestniczek dostała od klienta bukiecik ? jakie to miłe ? jednak to prawda, że Włosi lubią blondynki ?
Pyszne śniadania i obiady serwuje uczestnikom wyjazdu rodowity Włoch, któremu w podziękowaniu za posiłki uczestnicy podarowali w prezencie gadżety z logo Gminy Szczerców. Dumnie się z nimi prezentował.

 

 

 

 

 

 


Weekend 11-12 września

Tak uczestnicy Projektu spędzili weekend na pięknej Sycylii. Tym razem odwiedzili miasto Taormina i wulkan Etna.

Oczywiście był też czas na włoskie smakowitości.

 

 

 

 

 


Czwartek 9 września

Na dwa tygodnie uczestnicy Projektu stali się mieszkańcami dużego miasta-Katanii i mieszkają przy głównej ulicy- Via Etnea.

Jakże inna jest teraz ich codzienność, ale widać po uśmiechach, że się im podoba.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Środa 8 września

Dzisiaj pogoda jak i widoki były bajeczne. Morze, plaża, zwiedzanie i pyszne jedzenie. Tak upływa czas uczestnikom projektu „Międzynarodowe praktyki-pierwszy krok do kariery”. Pozdrawiają gorąco ?

 

   


 

Wtorek 7 września

 

Nie samym zwiedzaniem i pracą Polak żyje. My tu się uczymy w szkole a uczestnicy wyjazdu czerpią z wizyty w Katanii pełnymi garściami a w zasadzie…talerzami ?

 

  


 

Poniedziałek 6 września 

 

Po całym dniu podróży w niedzielę i zasłużonym odpoczynku przyszedł czas na poznanie miasta. Pogoda może nie jest typowo sycylijska, ale i tak jest pięknie. I jeszcze wspomnienie wczorajszego lotu.

 

 

 

 


 

 

Pojechali!!

 W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment wyjazdu! Uczestnicy Projektu „Zagraniczne Praktyki-pierwszy krok do kariery” współfinansowanego z Funduszy Europejskich w dniu 5 września wyruszyli do Katanii na Sycylię, żeby odbyć praktyki oraz zwiedzić to piękne miasto. Trzymamy kciuki, żeby wszystko się powiodło i, żeby wrócili z bagażem wrażeń i pozytywnych doświadczeń.

 

 

 

     

 


 

Lista rankingowa po rekrutacji uzupełniającej

 

Uczniowie, którzy po rekrutacji uzupełniającej zakwalifikowali się do uczestnictwa w pierwszej mobilności w projekcie „Zagraniczne Praktyki-pierwszy krok do kariery” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079085 w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Lp.

Imię i nazwisko

1.       

Mikołaj Mielczarek

2.       

Anita Bednarek

3.       

Artur Mendak

 

 

 

Uczniowie, którzy nie zakwalifikowali się do udziału w mobilności utworzyli listę rezerwową:

 

Lp.

Imię i nazwisko

1.       

Małgorzata Krasińska

2.       

Natalia Kapica

 

 

 

 


 

W dniu 5 lipca 2021r. zaczęła się rekrutacja uzupełniająca do programu „Zagraniczne praktyki-pierwszy krok do kariery”. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020. Rekrutacja uzupełniająca jest skierowana do informatyków oraz ekonomistów z klas 2TI, 2TIE, 3 TI, 3 TIE oraz tegorocznych absolwentów. Zachęcamy uczniów do zgłaszania swojej kandydatury do udziału w projekcie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 lipca 2021r. o godzinie 15:00. Zgłoszenia i wszelkie zapytania należy wysyłać do koordynatorki projektu, czyli Pani Marzeny Osuchowskiej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem aplikacji Teams.

Serdecznie zapraszamy!!

 

załączniki do regulaminu rekrutacji uzupełniającej

regulamin rekrutacji uzupełniającej

formularz zgłoszeniowy

 

 


 

W dniu 22 czerwca zakończył się cykl zajęć przygotowawczych do udziału w pierwszej mobilności w projekcie „Zagraniczne Praktyki-pierwszy krok do kariery”

o numerze 2020-1-PL01-KA102-079085

w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Grupa 16 uczniów z klas 3 TI oraz 3 TIE wyłonionych w rekrutacji przez drugie półrocze roku szkolnego 2020/2021 co wtorek brała udział w zajęciach o tematyce kulturowej, pedagogicznej oraz językowej. Dzięki udziałowi w tych zajęciach uczniowie mogli lepiej się poznać i nawiązać relacje, które na pewno stworzą pozytywną atmosferę w czasie wyjazdu

 

 


 

W dniu 5 lutego rozpoczęły się pierwsze zajęcia przygotowawcze do udziału w projekcie „Zagraniczne Praktyki-pierwszy krok do kariery”

o numerze 2020-1-PL01-KA102-079085

w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy pierwszej mobilności wyłonieni w rekrutacji będą brali udział w zajęciach kulturowych, pedagogicznych oraz językowych. Łącznie będzie to 35 godzin zajęć, które poprowadzą Panie Anna Kędziak- zajęcia kulturowe oraz Marzena Osuchowska- zajęcia pedagogiczne oraz językowe. Zajęcia te będą się odbywały w każdy wtorek w godzinach 16:00-17:30.

 


Lista rankingowa

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do uczestnictwa w pierwszej mobilności w ramach projektu „Zagraniczne Praktyki-pierwszy krok do kariery”

o numerze 2020-1-PL01-KA102-079085

w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Lp.

Imię i nazwisko

1.       

Martyna Siewiera

2.       

Natalia Rogalewicz

3.       

Miłosz Rychlewicz

4.       

Mateusz Przydacz

5.       

Magdalena Michalska

6.       

Klaudia Mosler

7.       

Bartłomiej Misiak

8.       

Mateusz Kapituła

9.       

Albert Brożyna

10.   

Kinga Rośniak

11.   

Patryk Zygmunt

12.   

Oskar Woźniak

13.   

Weronika Tokarek

14.   

Jakub Pietrzak

15.   

Paweł Stankiewicz

16.   

Mariusz Graczyk

 

 

 


Materiały do pobrania

 

images/2020/Regulamin rekrutacji.docx

images/2020/info rekrutacja.docx

images/2020/formularz zgłoszeniowy.doc

images/2020/załączniki do regulaminu rekrutacji.docx

 

 

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?