Baza dydaktyczna

pracownie przedmiotowe

Wszystkie pracownie przedmiotowe są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt multimedialny: komputery, tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, telewizory, odtwarzacze DVD itp., które pozwalają na atrakcyjne i efektywne prowadzenie lekcji. Posiadamy również kompletne wyposażenie dydatyczne sal do nauki wszystkich przedmiotów w zakresie rozszerzonym.
Nowoczesna ekopracownia, wyposażona w sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne, dzięki którym realizacja programów edukacji ekologicznej i programów nauczania takich przedmiotów jak biologia, chemia, fizyka czy przyroda, jest ciekawsza, inspirująca, rozbudza zainteresowania i kształtuje nowoczesnego i wrażliwego człowieka. Pracownię pozyskaliśmy w ramach projektu WFOŚiGW.

Wyposażenie pracowni obejmuje:

  • multimedia m.in.: laptop, tablica interaktywna, projektor, wizualizer, kamera, telewizor 
  • pomoce dydaktyczne bezpośrednio związane z edukacją ekologiczną m.in. : filmy edukacyjne, plansze, odczynniki, walizka ekobadacza, mikroskopy, preparaty mikroskopowe, lupy, lunety,stacja pogodowa, karmniki, zestawy do analiz zanieczyszczeń środowiska 
  • wyposażenie pracowni m.in.: ławki, krzesła, biurko, szafy, gabloty ścienne, ścianki moderacyjne 

Pracownia chemiczna jest wyposażona w sprzęt audio-video, rzutnik multimedialny, wszelkie niezbędne pomoce dydaktyczne, filmy, zbiory zadań, testy dla maturzystów oraz odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny, dzięki którym wykonywanie doświadczeń jest czystą przyjemnością.

W pracowni geograficznej znajdują się tematyczne mapy, globusy, tabela stratygraficzna oraz okazy minerałów i skał. Ponadto pracownia wyposażona jest w tablice interaktywną dzięki której możliwe jest ciekawe przedstawienie wielu zagadnień.
Pracownia matematyczna jest wyposażona w tablicę interaktywną oraz wizualizer. Narzędzia te wraz z dostępem do Internetu pozwalają na korzystanie np. z generatora zadań maturalnych oraz ciekawe i wygodne zaprezentowanie wybranych zagadnień. Ponadto dysponuje wieloma innymi pomocami dydaktycznymi np. Bryłami geometrycznymi, tablicami matematycznymi, kalkulatorami,...
Pracownia historyczna wyposażona jest w rzutnik multimedialny, tablicę interaktywną oraz niezbędne pomoce naukowe: mapy, atlasy interaktywne, bogatą kolekcję filmów dokumentalnych, plansze, gry edukacyjne, fachową literaturę przedmiotu.

pracownie przedmiotów zawodowych

Dysponujemy pracowniami przedmiotów zawodowych wyposażonymi we wszytskie zalecane w programach nauczania pomoce dydaktyczne. Dla techników informatyków nowoczesny sprzęt komputerowy, sieciowy i oprogramowanie. Dla architektów krajobrazu: ploter, przybory rysunkowe, malarskie, oprogramowanie do pojektowania. Dla techników ekonomistów pełny pakiet oprogramowania do prowadzenia firmy oraz podręczniki, plansze, kodeksy itp. 

Pracownia wyposażona w nowoczesne komputery z systemem Windows 10 i cichymi dyskami SSD. Na każdym stanowisku dostępne oprogramowanie Adobe Photoshop, GIMP,  Inkscape, tablet Titanium oraz słuchawki.

Pracownia informatyczna dostosowana do kwalifikacji E12. Przeprowadzane zajęcia z zakresu diagnostyki i naprawy urządzeń techniki komputerowej. Wyposażona w sprzęt przystosowany do wydajnej i efektownej pracy. Tablica interaktywna umożliwia wizualną prezentację omawianych zagadnień.

Pracownia wyposażona w stanowiska komputerowe przystosowane do pracy z systemami z rodziny Windows i Linuks oraz środowiskami wirtualnymi. Na wyposażeniu pracowni są również elementy infrastruktury sieciowej takie jak przełączniki sieciowe, routery oraz narzędzia do montażu okablowania strukturalnego. Dodatkowo jako elementem uatrakcyjniającym zajęcia pracownia dysponuje projektorem multimedialnym oraz tablicą interaktywną.

Pracownia ekonomiczna wyposarzona w pakiet INSERT do nauki samodzielnej księgowości. Nauka obejmuje zajęcia praktyczne na programie SUBIEKT, który dotyczy księgowania Faktur zakupu i spzredaży, uczymy się rozróżniać koszty i przychody, i odpowiednio je kwalifikować. Obsługa programu finansowo-księgowego RACHMISTRZ, to ewidencja Podatkowej Książki Przychodów i Rozchodów (PKPiR) oraz ewidencja składek ZUS, naliczanie Listy Płac pracownikom, rozliczanie podatku dochodowego w różnych progach podatkowych i różnych deklaracji skarbowych jak np. PIT, CIT, VAT-7. Obsługa kadrowa w programie GRATYFIKANT to obsługa kadrowo-płacowa osób zatrudnionych, naliczanie urlopów, sporządzanie wszelkich rodzajów umów pracowniczych i rozliczeń zwolnień chorobowych. Całość uzupełniają zajęcia praktyczne z drukami księgowymi w oparciu o plansze i filmy edukacyjne.  

Dla osób, chcących pogłębiać swoją wiedzę z zakresu rachunkowości program księgowy REWIZOR ujmuje w sposó księgowy rozliczenie firm, stosowanie kont bilansowych i pozabilansowych, sporządzanie bilansu otwarcia i zamknięcia firmy na koniec roku obrachunkowego, sporządzanie rachunku zysków i strat, i wyliczanie wyniku finansowego firmy. Dla osób chcących prowadzić własną firmę, są to informacje niezbędne, które na pewno przydadzą się w niedalekiej  przyszłości.

Pracownia wyposażona w tablicę interaktywną, stanowiska komputerowe z oprogramowaniem branżowym, deski kreślarskie, sztalugi oraz sprzęt pomocny przy wykonywaniu rysunków oraz plansz projektowych.

multimedialne pracownie językowe

Zajęcia języków obcych odbywają się w pracowniach językowych wyposażonych w sprzęt audiowizualny i tablice interaktywne. Dysponujemy również pracownią językową wyposażoną w dedykowane laboratorium językowe MENTOR oraz stanowiska komputerowe.

języka angielskiego

Pracownia wyposażona w dedykowany system do nauki języków obcych firmy MENTOR - kabiny do odsłuchu wyposażone w słuchawki oraz sprzęt komputerowy.
System do nauki języków obcych to maksymalne wykorzystane czasu lekcyjnego i wysoka skuteczność nauczania. Sprzęt komputerowy podłączony do sieci Internet uatrakcyjnia zajęcia również z języka angielskiego zawodowego w technikum.  

 

języka niemieckiego

Pracownia wyposażona w sprzęt audio-video, tablicę interaktywną oraz wszystkie niezbędne pomoce dydaktyczne: słowniki, plansze, itp...

języka polskiego

Pracownia wyposażona w sprzęt audio-video,rzutnik multimedialny oraz wszystkie niezbędne pomoce dydaktyczne: słowniki, filmy, itp...

dodatkowa infrastruktura

świetlica

Świetlica jest czynna od godziny 7.00. Uczniowie moga korzystać z nowych komputerów z dostępem do Internetu oraz ksera.
Z inicjatywy naszych uczniów świetlicę wyposażono w nagłośnienie, byście mogli spedzić długie przerwy relaksując się przy muzyce. 

stołówka

W szkole znajduje się  bufet, który oferuje również smaczne dania obiadowe.
Uczniowie chętnie korzystają z niedrogich obiadów (cena obiadu wynosi około 2,80 zł).
W naszej szkole każdy uczeń może również nieodpłatnie w czasie przerw napić się gorącej herbaty.

biblioteka

Uczniowie mogą korzystać z biblioteki z księgozbiorem systematycznie uaktualnianym  o nowe pozycje - nie tylko lektury, ale również literaturę popularnonaukową, młodzieżową.

sala egzaminacyjno - szkoleniowa

Dysponujemy równiez dużą salą wyposażoną w rzutnik multimedialny i ekran, wykorzystywaną podczas warsztatów, szkoleń, egzaminów czy spotkań z interesującymi osobami.

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?