Aktualności

Uczniowie czytają i polecają

Uczniowie czytają i polecają

 

      W odpowiedzi na prośbę biblioteki szkolnej młodzież nadesłała wiele tytułów książek wartych polecenia innym. W sumie swoje zdanie wyraziło prawie 50 uczniów różnych klas (od pierwszej do czwartej) liceum i technikum, a niektórzy wymienili nawet po kilka tytułów. Większość starała się argumentować, dlaczego ta, a nie inna pozycja zasługuje na szczególną uwagę. Przyjrzenie się uczniowskim propozycjom pozwala stwierdzić, że największą popularnością cieszą się książki obyczajowe. Są też miłośnicy kryminałów i fantastyki, a także literatury popularnonaukowej.

Dziękuję wszystkim, którzy nadesłali wybrane przez siebie tytuły. Mam nadzieję, że i inni sięgną po nie. Wiele książek znajdziecie w Internecie, a w przyszłości na półkach bibliotek i księgarń.

Poniżej znajdują się niektóre wskazane przez młodzież książki.

Miłej lektury.

Małgorzata Swędrak

Bibliotekarz szkolny

 


© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?