Aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

 

Drodzy Absolwenci!


 

      Kiedy układaliśmy we  wrześniu plan pracy Zespołu Szkół  Ponadpodstawowych
w Szczercowie na rok szkolny 2019/2020, nie tak wyobrażaliśmy  sobie zakończenie klas programowo najwyższych: III Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Miłosza w Szczercowie, IVTI  w zawodzie technik informatyk oraz  IV TEA technik ekonomista i technik architektury krajobrazu Technikum Informatycznego w Szczercowie. Miało być uroczyście, galowo,
ze sztandarem,   na wielkiej hali sportowej w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli rady rodziców, grona pedagogicznego, pracowników szkoły  i waszych kolegów z młodszych klas.  W takiej oprawie odbywało się zwyczajowo wręczenie świadectw, listów gratulacyjnych i nagród przyszłym maturzystom. Udana studniówka także zapowiadała dobre zakończenie naszej wspólnej drogi. Nawet, na początku II semestru nauki nikt niczego nie przewidywał.

A  tymczasem… Wasze ostatnie tygodnie kształcenia przebiegały zupełnie inaczej niż zwykle: na odległość. Życie napisało zaskakujący scenariusz. Oceny zbieraliście przy domowym biurku, uczestnicząc w   zajęciach online na popularnym  TEAMSIE, bez szkolnych dzwonków.   Mimo takich warunków należą się Wam ogromne gratulacje. Wszyscy ukończyli szkołę: 25 uczniów liceum, 32 technikum. Jesteśmy z was dumni. Byliście rocznikiem barwnym, różnorodnym. Dobrze zapisaliście się w pamięci szkoły. Osiągaliście sukcesy w nauce, a także reprezentując szkołę na zewnątrz w konkursach i  zawodach. Chcę Wam podziękować w imieniu całej społeczności szkolnej za wiele przyjemnych chwil i wrażeń, które wspólnie i min. dzięki Wam  przeżywaliśmy: za uroczystości szkolne z Waszym udziałem, występy taneczne, recytatorskie i wokalne, koncerty zespołu muzycznego, wspaniałe imprezy charytatywne, w których przygotowanie wkładaliście tyle serca, za pomoc w organizacji ważnej uroczystości z okazji 60-lecia szkoły.

Podziękowania i gratulacje kieruję także do Waszych wychowawców i nauczycieli. To oni prowadzili Was  po trudnych ścieżkach szkolnej edukacji i wskazywali właściwą drogę, towarzyszyli wyborom i pomagali podjąć różne właściwe decyzje.

Dziękuję również Waszym Rodzicom. To dzięki nim, w dużej mierze, dziś cieszymy się Waszymi sukcesami.

Kochani! Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się na maturze. Życzę Wam sukcesów. Kiedy zaczynaliśmy naukę zdalnie, wielu z Was wspierało mnie, dodając otuchy i wiary w trudnym czasie, mówiąc: Pani dyrektor, damy radę! Teraz ja zapewniam Was: Dacie radę! Na maturze, w dokonywaniu trudnych wyborów, na studiach, w pracy, a także w życiu. I te egzaminy pozdajecie! Tego Wam życzę. I nigdy nie zapominajcie, że zawsze jesteśmy z Wami, wierzymy w Was i możecie na nas liczyć! Zarówno zdalnie jak i w szkole. Będzie dobrze! Niech Wam zawsze towarzyszą słowa Wielkiego Jana Pawła II: „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

 

                                                                                                        Dyrektor szkoły Łucja Majchrzak


 

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?