Aktualności

Konkurs Recytatorski

XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Cz. Miłosza za nami

14 listopada 2019 roku, po raz dwunasty w naszej szkole, najlepsi recytatorzy z powiatu (i nie tylko) deklamowali Miłosza. Konkurs z pomocą uczniów oraz p. K. Gocałka zorganizowały polonistki: Karolina Kamińska, Magdalena Sieradzka i Małgorzata Swędrak. W skład komisji weszli: p. Justyna Felisiak (kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Szczercowie), p. Daniela Wieczorek (kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczercowie), p. Adam Stępień (instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Szczercowie). Przed jury i widownią wystąpiło 27 uczestników z 9 szkół. Uczniowie przygotowali bardziej, ale także mniej znane teksty poetyckie patrona naszego liceum. Swoimi występami dostarczyli niezapomnianych wrażeń. Jury niełatwo było wyłonić zwycięzców.

Wśród uczniów szkół podstawowych laureatami zostali: Wojciech Łyżwa i Michalina Dymińska (ex aequo I miejsce), Dominika Malinowska (II miejsce), Aleksandra Lang (III miejsce) oraz Maja Dybowska (wyróżnienie). W kategorii szkół średnich czołowe pozycje zajęli: Anna Kaczmarek (I miejsce), Natalia Malinowska i Klaudia Kołodziejczyk (ex aequo II miejsce), Martyna Miller (III miejsce), Wiktoria Szczepaniak, Aleksandra Świtoń, Malwina Pawlak, Natalia Wojtyra (wyróżnienia). Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Podziękowania wręczono nauczycielom przygotowującym młodzież.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do nas w przyszłym roku.

Małgorzata Swędrak


 


 

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?