Aktualności

Ekonomiści w Warszawie

Dnia 24 października 2019 r. uczniowie wszystkich klas techników ekonomicznych wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do stolicy.

W Warszawie nasi młodzi ekonomiści mieli okazję odwiedzić ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) w jego wyjątkowym dniu – 85 rocznicy istnienia zakładu. Ekonomiści zapoznali się
 z historią powstania, misją i zadaniami ZUS, a także bardzo ważnymi zagadnieniami dla każdego człowieka tj. emerytura, renta, zasiłki rodzinne, zdrowotne, itp. Została również przeprowadzona przez Pana Emila Wratnego, koordynatora ds. edukacji ZUS, lekcja dotycząca podstawowej wiedzy
z zakresu ubezpieczeń społecznych, np. chorobowych, czy wypadkowych.

 Kolejnym punktem zwiedzania był NBP – Centrum Pieniądza, gdzie uczniowie mogli kupić monety stworzone na specjalne okazje, poznać historię i działanie systemu bankowego w Polsce, zgłębić wiedzę na temat wymiany towarowej oraz płatności pieniężnych. Mieli również okazję zobaczyć weksle, czeki, karty płatnicze, fałszywe banknoty a nawet podnieść sztabkę złota o wadze ok. 13 kg. Skarbiec NBP był pełen tajemnic…
               Przy okazji zwiedziliśmy również multimedialne Muzeum Chopina, które pozwala dogłębnie poznać twórczość naszego polskiego kompozytora. Mamy nadzieję, że wycieczka wzbudziła wiele pozytywnych emocji i poszerzyła wiedzę naszych uczniów z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz kultury.


© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?