Aktualności

Wycieczka do Łodzi

W piątek 14-go grudnia klasa II LO oraz uczniowie z klas II TIE oraz I LO wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia kilku murali, z których słynie Łódź – m. in. jedyny w Łodzi wykuty w ścianie kamienicy przez Portugalczyka Vhilsa. Uczniom spodobała się Madame Chicken, która uważana jest za pastisz „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci, a powstała z okazji Roku Juliana Tuwima.

Street Art to z pewnością sztuka dostępna dla każdego, a jej tajniki będzie zgłębiać grupa uczniów biorąca udział w polsko - niemieckim projekcie eTwinning Województwa Łódzkiego i Badenii- Wirtembergii.

Spotkanie ze sztuką kontynuowaliśmy na filmie „Bohemian rapsody”. Porywająca opowieść o zespole Queen, jego wspaniałej muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym, który  przełamując stereotypy i konwenanse zdobył uwielbienie niezliczonej liczby fanów...

Główny cel wycieczki to zwiedzanie Muzeum Miasta Łodzi, w którym podziwialiśmy wnętrza Pałacu I. K. Poznańskiego. Wysłuchaliśmy niezwykłej opowieści o historii Łodzi wielkoprzemysłowej na przykładzie kompleksu fabryczno- rezydencjonalnego, czyli powstania i rozwoju „Imperium Poznańskiego”.

Ostatnim punktem programu, najbardziej oczekiwanym przez młodzież, był park trampolin. Przez godzinę uczniowie pod okiem trenerów aktywnie spędzili czas, skacząc na różnych rodzajach trampolin, była też zabawa w gąbkach i na batutach akrobatycznych. Jednym słowem całkowite odstresowanie i świetna zabawa!

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Ostatnie wpisy

11 październik 2019
09 październik 2019
04 październik 2019

Dziennik

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?