Aktualności

Narodowe czytanie 2018

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej przez parę prezydencką – Narodowym Czytaniu. 19 września społeczność szkolna wraz z przedstawicielami placówek gminnych zebrali się, aby wysłuchać fragmentów powieści Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez p.Karolinę Kamińską, p.Małgorzatę Swędrak, p.Magdalenę Sieradzką i p.Magdalenę Dobrakowską.

Wójt Gminy Szczerców- Krzysztof Kamieniak, oficjalnie rozpoczął główną część spotkania, wprowadzając publiczność w historię Cezarego Baryki. Kolejne wątki zostały przytoczone przez uczniów klasy: I LO, I TIE, II LO, III TI oraz IV TIE. Przywołano m.in. fragment słynnej opowieści o szklanych domach, przybycia głównego bohatera do Polski, a także pobyt młodzieńca w majątku ziemskim w Nawłoci. Całą tę akcję poprowadziły uczennice klasy II LO , które dopowiadały dalszy przebieg przytoczonych wydarzeń.

Wszyscy obecni wsłuchiwali się z ciekawością w treść książki polskiego pisarza. Spotkanie to z pewnością przekonało wiele osób do zapoznania się z tą lekturą lub przeczytania jej ponownie. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mieli okazję do wspólnego czytania jednego z wielu pięknych, polskich dzieł.

 

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?