Aktualności

Salon Maturzystów Perspektywy 2018

W dniu 26 września 2018r. uczniowie klas maturalnych liceum i technikum wzięli udział w Łódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018. Na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej obecni byli przedstawiciele uczelni wyższych z całej Polski. W rozmowach z uczniami prezentowali oni bogatą ofertę edukacyjną swoich uczelni, reklamowali nowe kierunki studiów, przedstawiali proces rekrutacji, bazę dydaktyczna uczelni, realizowane projekty oraz działające organizacje studenckie.

Uczniowie zapoznali się z propozycjami m. in. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Warszawskiej Szkoły Reklamy, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Skierniewicach czy Politechniki Wrocławskiej. Maturzyści  uczestniczyli również w spotkaniu z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, którego  tematem była matura z języka polskiego oraz z matematyki. W trakcie tego spotkania uczniowie uzyskali wiele cennych wskazówek jak przygotować się do egzaminu, jakich błędów unikać i gdzie szukać przykładowych zadań i poleceń egzaminacyjnych. Uczniowie, którzy wypełnili ankietę na stronie www.perspektywy.pl/portret oraz wydrukowali potwierdzenie otrzymali bezpłatny egzemplarz Informatora dla Maturzystów 2019.

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?