Aktualności

Program: „Zdolny uczeń- świetny student”

W dniu 04 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 2LO z profilu medycznego piąty raz wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Łódzki na Wydziale Matematyki i Informatyki pod hasłem: "zdolny uczeń, świetny student", mający na celu poszerzanie pasji związanych z matematyką. Uczestnicy pierwszej grupy w składzie Robert Maksymowicz, Sandra Zmysłowska i Anita Wlazłowska ćwiczyli i rozszerzali swoją wiedzę w dalszym ciągu stosując liniowe  równania diofantyczne w kontekście realistycznym, zaś druga grupa w składzie: Julia Kłyszewska, Aleksandra Chudzik, Seweryn Gajda rozwiązywała problem wyznaczania odległości w przestrzeni za pomocą metryk. Uczniowie swymi rozważaniami wykroczyli poza podstawę programową z matematyki na poziomie rozszerzonym. Swoją dodatkowo zdobytą wiedzą i umiejętnościami podzielili się na lekcjach matematyki demonstrując  ciekawe zadania oraz spostrzeżenia i wnioski.

Beata Krakowska

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?