Aktualności

Zdolny uczeń - świetny student

Uczniowie klasy 2LO z profilu medycznego biorą udział w projekcie zorganizowanym przez Uniwersytet Łódzki na Wydziale Matematyki i Informatyki pod hasłem: "zdolny uczeń, świetny student", mający na celu poszerzanie pasji związanych z matematyką. Uczestniczą w nim już od początku roku szkolnego 2017/2018 i są tam przygotowywani do tzw. "Życia studenckiego". Na zajęciach uczniowie podzieleni są na dwie grupy. Każda z nich zajmuje się inną dziedziną matematyki. Pierwsza gr. w składzie: Anita Wlazłowska, Sandra Zmysłowska, Robert Maksymowicz rozważa nad zastosowaniami liniowych równań diofantycznych w kontekście realistycznym. Zaś druga grupa w składzie: Julia Kłyszewska, Aleksandra Chudzik, Seweryn Gajda rozwiązuje problem wyznaczania odległości w przestrzeni za pomocą metryk. Uczniowie jeżdżą na zajęcia do Łodzi pod opieką pani Beaty Krakowskiej systematycznie i nie żałują czasu poświęconego na rozwijanie swoich matematycznych zainteresowań.

Beata Krakowska

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Ostatnie wpisy

30 grudzień 2019
18 grudzień 2019
© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?