Aktualności

Z wizytą w szkole podstawowej

W dniu 12.04.2018 grupa licealistów z klasy pierwszej przeprowadziła dwugodzinne zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Szczercowie.  Celem spotkania było nabycie wiedzy teoretycznej a przede wszystkim umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej i tym samym przygotowanie do samodzielnego udzielania pomocy w najbardziej typowych sytuacjach życia codziennego. Każdy uczestnik szkolenia zapoznał się m.in. z zasadami opatrywania ran i urazów kości, z zasadami pomocy przy krwotokach
z nosa, z zasadami wykonywania RKO oraz z zasadą działania AED. Uczniowie poznali również sposób wykonywania badania wstępnego BTLS  czyli podstawowego postępowania urazowego mającego  na celu szybkie wykrycie urazów zagrażających zdrowiu i życiu  poszkodowanego. Ponadto najmłodsi ćwiczyli układanie poszkodowanych w pozycji bocznej, bezpiecznej, ustalonej; układanie poszkodowanych z brzucha za plecy; zastosowanie pozycji czterokończynowej, jak również zapoznali się z zasadami udzielania pomocy przy epilepsji.

Dla jednych jak i dla drugich było to ciekawe doświadczenie. Licealiści mieli okazję podzielić się swoją wiedzą przedmedyczną  i doświadczyć pracy z dziećmi młodszymi.

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Ostatnie wpisy

11 październik 2019
09 październik 2019
04 październik 2019

Dziennik

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?