Praktyki uczniów w firmach...

W środę 21 marca 2018r. uczniowie klasy pierwszej liceum oraz klasy drugiej technikum po raz piętnasty wzięli udział  w "Dniu przedsiębiorczości". Jest to program jednodniowych praktyk skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. "Dzień przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

 

W tym roku nasi uczniowie obserwowali pracę na takich stanowiskach jak m.in.:

 

Oto kilka wypowiedzi uczestników projektu:

„ Dzień Przedsiębiorczości jest potrzebny do tego, aby zobaczyć jak wygląda praca, którą być może chcielibyśmy wykonywać w przyszłości. Możemy wcielić się w rolę dorosłej osoby.”

„Pracowałam na stanowisku ds. obsługi klienta. Jego zadowolenie dawało mi satysfakcję i motywację do dalszej pracy. Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym utwierdził mnie w pomyśle posiadania własnej stajni.”

„Nauczyłam się obsługiwać kasę fiskalną, robić przelewy internetowe i przygotować produkt do wysyłki.”

„Praca w charakterze księgowej nauczyła mnie odpowiedzialności – w księgowości nie ma miejsca na błędy, przez każdy błąd firma traci pieniądze lub klientów.”

„Podobało mi się to, że mogłam zobaczyć jak wygląda praca na stanowisku księgowej, sprawdzić się w niej i dowiedzieć się czegoś więcej o niej." 

„Ten dzień pokazał mi jak wygląda branie na siebie obowiązków dorosłego człowieka." 

„Wykonywałam  różne zadania i zdobyta wiedza na pewno przyda mi się w przyszłości.” 

„To możliwość zdobycia nowych doświadczeń." 

 

„Uważam, że powinno być dużo więcej takich praktycznych dni.”

 

Wszystkim firmom i instytucjom dziękujemy za umożliwienie uczniom odbycia praktyk w ramach programu „Dzień przedsiębiorczości”.

Agnieszka Kucharska