Aktualności

Stop pijanym kierowcom

Stop pijanym kierowcom to akcja profilaktyczna policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.

[gallery ID=3]

Po raz pierwszy do naszej szkoły przyjechali funkcjonariusze KWP w Łodzi, by przeprowadzić akcje profilaktyczną i przypomnieć młodzieży o tym jak bardzo ważne jest, by nigdy nie wsiadać za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Prelegenci wskazali jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie przepisów o ruchu drogowym, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych i niestety kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci, którzy rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach wynikających z kierowania samochodem na „podwójnym gazie” aby jeszcze bardziej uzmysłowić młodemu pokoleniu jak zmienia się postrzeganie rzeczywistości po alkoholu, przy użyciu tzw. alkogogli pokazali chętnym uczniom jak trudno jest zachować równowagę oraz percepcję podczas nieskomplikowanego przejścia pomiędzy rozstawionymi pachołkami, podczas jazdy samochodem. Takie doświadczenie miało na celu uzmysłowienie uczestnikom, że każda ilość wypitego alkoholu wpływa na zmianę zachowania kierowcy i może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

 

Sylwia Łuźniak, Piotr Sadziński

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Ostatnie wpisy

Dziennik

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?