Aktualności

JASEŁKA SZKOLNE

    Tuż przed świętami, 20 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka, organizowane przez księży- Mateusza Wójtowicza, Janusza Rzepę, panią Magdalenę Sieradzką oraz pana Tomasza Rosiaka. Dzięki  przedstawieniu mieliśmy chwilę na refleksję i uświadomienie sobie, że niełatwo jest być idealnym człowiekiem. Przypomnieliśmy sobie również losy Jezusa i Marii przy piosenkach i kolędach wykonanych przez nasz chór. Po Jasełkach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na Wigilie. Konkurs na najpiękniejszy stół oraz najlepiej  przystrojoną salę wygrała klasa IV TEA. Gratulujemy wygranej.

 
OLIMPIADA ORAZ MIKOŁAKI

III OLIPIADA W KONKURENCJACH NIEOLIMPIJSKICH ZA NAMI

W tym roku Mikołajki oraz Dzień Wolontariusza wywołały wiele pozytywnych emocji…

06. 12. 2019r. już po raz trzeci odbyła się w naszej szkole Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich , w której wzięli udział uczniowie wraz z opiekunami z następujących placówek:

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Baranowicza ze Szczercowa

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza z oddziałami integracyjnymi z Bełchatowa

  • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy z Bełchatowa

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Bełchatowa

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bełchatowa

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Rusieckiej

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Milena Ślęzak jako prowadząca powitała wszystkich przybyłych gości. Kolejno przemawiali również prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ,,Kuźnia Życzliwości’’ Pan Andrzej Klimas oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie Pani Łucja Majchrzak.

Pierwszym punktem całej imprezy był występ chóru szkolnego pod opieką Pana Tomasza Rosiaka wraz z wolontariuszami z naszej szkoły oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Rusieckiej. Wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. ,,Jesteśmy tu, jesteśmy tam’’. Nasz szkolny chórek wprowadził nas również w klimat Mikołajkowy wykonując piosenkę ,,Jest taki dzień’’.

Zanim nasi uczestnicy przystąpili do konkurencji sportowych, wzięli udział w krótkiej rozgrzewce, poprowadzonej pod czujnym okiem Pani Sylwii Łuźniak. Po tanecznej rozgrzewce uczestnicy olimpiady mogli zmierzyć się z konkurencjami sportowymi przygotowanymi przez Pana Piotra Sadzińskiego, Panią Sylwię Łuźniak oraz wolontariuszy. Strzały do bramek, rzuty do celu, bądź kosza, pokonywanie slalomu z woreczkiem na głowie, skoki na skakankach, slalom z piłką, przenoszenie piłki lekarskiej - to tylko niektóre konkurencje, z którymi próbowali się zmierzyć.

Po ciężkim wysiłku nasi zawodnicy mogli naładować baterie przy poczęstunku, a następnie spędzić miło czas podczas wspólnych zdjęć przy ściance fotograficznej, podczas malowania twarzy, robienia warkoczyków, a niektórzy skusili się na mały brokatowy tatuaż, który pięknie się prezentował podczas mikołajkowych tańców. Pani Sylwia Łuźniak wraz z uczennicami z naszej szkoły wykonały energetyczna zumbę. Po występie wszyscy uczestnicy imprezy dołączyli wraz z wolontariuszami do wspólnej zabawy, którą poprowadził DJ Michał Manki Rzeszowski. Konfetti, muzyka i wspaniała zabawa sprawiły, iż zarówno goście, jak i wolontariusze dobrze się bawili. Nasza przewodnicząca Milena zadbała również o „właściwy kurs pociągu” , który utworzyli wszyscy chętni goście. Gdy wspólna zabawa dobiegła końca nadszedł czas na wręczenie pucharów i medali dla wszystkich uczestników Olimpiady . Po rozdaniu nagród, szkolny chór zakończył całą uroczystość świąteczną piosenką „Merry Christmas”.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę naszych kochanych wolontariuszy, którzy pomagali przy tworzeniu przepięknych dekoracji, sprzątaniu, opiece przy szatni, przy obsłudze sprzętu, przy poczęstunku, przy konkurencjach sportowych, a przede wszystkim osobom, które podjęły się opieki nad uczestnikami olimpiady. Uczennicom z klasy 4TEA dziękujemy za wykonanie prześlicznych plakietek dla naszych wolontariuszy oraz za przygotowanie stoisk z dodatkowymi atrakcjami. Patrykowi Zygmuntowi dziękujemy za profesjonalne wykonanie zdjęć, które będą piękną pamiątką dla nas wszystkich.

Nie możemy zapomnieć o naszych nauczycielach, którzy trzymali pieczę nad wszystkimi przygotowaniami oraz nad całą uroczystością. Podziękowania kierujemy do Pani Karoliny Wejchenig-Wojciechowskiej, Pani Agnieszki Synowiec, Pana Piotra Sadzińskiego, Pani Sylwii Łuźniak oraz Pana Tomasza Rosiaka.

Mamy nadzieję, że tegoroczny Mikołajkowy Dzień na długo pozostanie we wspomnieniach naszych przemiłych gości oraz wolontariuszy wraz z opiekunami. Serdecznie dziękujemy za obecność oraz wspólną zabawę. Mamy nadzieję – do zobaczenia za rok!

 

Karolina Krata, 3TIE

 


 

 

 

 


 

 

 

 

Wesołych Świąt

 

W oczekiwaniu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.

Składamy życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń,

zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów.

Wycieczka do Łodzi

         Wycieczka


         4 grudnia klasa III LO (grupa biologiczno-chemiczna) oraz klasa II LO (grupa medyczna) odbyła wycieczkę do Łodzi. Pierwszym jej punktem było Centrum Nauki i Techniki EC1, w którym uczniowie zobaczyli ciekawe ekspozycje oraz zapoznali się z historią łódzkiej elektrowni. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku mikrobiologii. Studenci trzeciego roku tego kierunku przygotowali prezentację pt. „Bakterie - organizmy o ogromnym potencjale przemysłowo-środowiskowym”. Po jej krótkim omówieniu uczniowie przeprowadzili doświadczenia. Z wybranych produktów spożywczych wykonywali preparaty barwione metodą Grama, następnie oglądali bakterie pod mikroskopem.


 


 

Konkurs z fizyki

Konkurs z fizyki: „Fizyka wokół nas w obiektywie”

 


         Rusza IV edycja międzyszkolnego konkursu fotograficznego z fizyki. Konkurs jest skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży fizyką. Zapraszamy do udziału, czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy

Beata Krakowska

Agnieszka Dorosławska

 

materiały do pobrania


 

Spotkanie informacyjne DKMS

Spotkanie informacyjne w sprawie zostania potencjalnym dawcą szpiku kostnego odbędzie się na stołówce szkolnej

na 4 godzinie lekcyjnej w poniedziałek 16.12.2019r.

Konkurs Literacki

Czytelnicy na medal


11 grudnia 2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J.I. Kraszewskiego w Bełchatowie nastąpiło podsumowanie XXI Powiatowego Konkursu Literackiego „Książki na medal”. Młodzież z naszej szkoły znalazła się po raz kolejny w gronie laureatów. Tym razem triumfowali uczniowie technikum, którzy recenzowali powieści oraz literaturę popularnonaukową. I miejsce zajął Krzysztof Bieńkowski z klasy I TI5, a wyróżnienia zdobyły dziewczęta z IV TIE: Karolina Krata oraz Izabela Luter. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Swędrak


 

DKMS

18 GRUDNIA 2019 POKONAJMY NOWOTWORY KRWI! 

Czy wiedziałeś, że co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę?

Czy wiesz, że często jedyną szansą na uratowanie życia chorego jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy?

Czy zdajesz sobie sprawę, że to Ty możesz uratować komuś życie, rejestrując się jako potencjalny Dawca?

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Ostatnie wpisy

10 styczeń 2020
30 grudzień 2019
18 grudzień 2019
© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?