Aktualności

9 listopada 2018 r. odbyła się Akademia z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wyjątkowa to rocznica więc na początek w ramach akcji MEN „Rekord dla Niepodległej” o godz. 11:11 cała społeczność naszej szkoły oraz zaproszeni goście wspólnie zaśpiewali czterozwrotkowy hymn Polski.

W dniu 22 października 2018r. uczniowie najstarszych klas naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów Panem Piotrem Porzeżyńskim.
W trakcie spotkania uczniowie poznali obowiązki rzecznika konsumentów oraz dowiedzieli się jakie mają prawa jako konsumenci i jak z tych uprawnień korzystać. Młodzież miała również możliwość zadawania pytań. Kilku uczniów otrzymało wskazówki jak zachować się w konkretnych sytuacjach.  

Dobre serce i rozwaga
Ludziom łatwo się pomaga
Weź tu poświęć parę kropli
Innym życie się znów skropli
Oddać krew jest bardzo prosto
Siadasz w fotel, mówisz siostro!?
Ja chce pomóc innym ludziom
Oddać krew i być swój ziom! 
 
8 listopada 2018 (9:00- 11:00)
Stara sala gimnastyczna ZSP w Szczercowie
Serdecznie zapraszamy
Szkolne Koło Wolontariatu

 Zdawalność matur w naszej szkole jest wyższa niż w województwie łódzkim i w kraju. Wyniki uzyskane przez poszczególne klasy są adekwatne do możliwości uczniów, ich oczekiwań i proporcjonalne do wyników zebranych na początku etapu edukacyjnego. Wyniki potwierdzają, że przygotowanie do matury w naszej szkole jest prowadzone bardzo dobrze.

Cała Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie włączy się w akcję „ Rekord dla Niepodległej” w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy czterozwrotkowy hymn narodowy.

W związku z realizacją projektu unijnego „Mój zawód – moja przyszłość” zakupiono i dostarczono do szkoły sprzęt i inne materiały do pracowni zawodowych: informatycznych, ekonomicznej i architektury krajobrazu, a także gabinetu doradcy zawodowego. Uczestnicy projektu, ale także inni uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać m. in. z: nowych serwerów, drukarek – w tym 3D, urządzeń wielofunkcyjnych, plotera, nowoczesnych aparatów fotograficznych, faksu, programów edukacyjnych.

Zakończono już rekrutację do projektu. Nauczyciele rozpoczęli studia podyplomowe, a uczniowie zaczynają zajęcia, a potem staże i praktyki.

Nowoczesny sprzęt, nowe kwalifikacje dla nauczycieli, doskonalenie umiejętności i stypendia dla młodzieży to podarunki od wcześniej rozpoczynającego w tym roku pracę, ale też niezwykle hojnego Mikołaja. Ciekawe, czy wszyscy obdarowani byli grzeczni.

 

Małgorzata Swędrak

W nowym roku szkolnym biblioteka szkolna wznowiła akcję czytania przedszkolakom. Do prezentowania krótkich tekstów kilkulatkom z Przedszkola Samorządowego w Szczercowie zgłosiły się uczennice z grupy humanistycznej klasy I LO Alicja Komór, Aleksandra Świtoń i Karolina Rogaczewska.

 

Na początek wybrano lekturę wiersza Juliana Tuwima „Ptasie radio”. Maluszki z wielkim skupieniem i zainteresowaniem wymalowanym na buziach słuchały utworu, a następnie z zaangażowaniem odpowiadały na pytania. Śmiechom nie było końca, gdy dzieci wspólnie zaczęły naśladować odgłosy ptaków i zgadywać ich gatunki. Wszystkim udzielił się miły nastrój. Planujemy kolejne spotkanie w przedszkolu.

 Alicja Komór

 

16 pażdziernika uczniowie grup ekonomicznych Technikum Informatycznego w Szczercowie byli uczestnikami wycieczki do Łodzi, a dokładnie do Głównego Urzędu Statystycznego, gdzie poznaliśmy możliwości wykorzystania danych ankietowych do badań statystycznych. Dowiedzieliśmy się o wnioskach takich badań - czyli starzejącym się naszym społeczeństwie, braku ludzi do pracy i posiłkowaniu się siłą roboczą z innych krajów, jak również o gęstości zaludnienia naszego województwa i stopie bezrobocia. Uczestniczyliśmy również w zajęciach praktycznych, gdzie rozwiązywaliśmy zadania statystyczne w programie komputerowym. Zobaczyliśmy jak nasze dane ankietowe są przeliczane na wnioski liczbowe.

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Dziennik

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?