Aktualności

W grudniu uczniowie z klasy III LO oraz I LO wraz z nauczycielami p. Grażyną Nowetą i p. Agnieszką Kucharską  wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Pierwszym jej punktem była palmiarnia, gdzie mogliśmy podziwiać egzotyczne rośliny i powtórzyć wiadomości z botaniki. Następnie czując niedosyt wiedzy udaliśmy się na Uniwersytet Łódzki.

 

Dnia 21 grudnia 2018 roku nasza społeczność szkolna zebrała się, aby wspólnie obejrzeć jasełka przygotowane przez klasę 1LO pt. „Rada pedagogiczna na audiencji u Dzieciątka Jezus ”. Można też było usłyszeć m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu” oraz „Cichą noc” w wersji dwujęzycznej w wykonaniu uczniów klasy 2LO. Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez  ks. Mateusza Wójtowicza z pomocą p. Magdaleny Sieradzkiej oraz p. Małgorzaty Swędrak. Przedstawienie wprowadziło wszystkich zgromadzonych w bożonarodzeniowy nastrój. Po występie widzowie skierowali się do sal lekcyjnych by wspólnie ze swoimi klasami zasiąść do stołów wigilijnych i skosztować świątecznych potraw. Był to czas pełen ciepła i radości.

Klaudia Kołodziejczyk, Patrycja Niewieczerzał

 

Państwowa Komisja Wyborcza organizuje III edycję konkursu „Wybieram Wybory”. Konkurs jest trzyetapowy, I etap – szkolny – odbędzie się 26 lutego. Więcej informacji dostępne jest na stronie pkw.gov.pl lub u p.Magdaleny Dobrakowskiej.

Dyrektor, wychowawcy i nauczyciele specjaliści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie serdecznie zapraszają Rodziców naszych uczniów na warsztaty z zakresu psychologii/pedagogiki, zatytułowane „Oddać wolność, oddać ster”. Warsztaty odbędą się w budynku naszej szkoły w dniu 15.01.2019 r. o godzinie 17.30. Spotkanie poprowadzi psycholog, Pan Łukasz Rysiński.

Rusza III edycja międzyszkolnego konkursu fotograficznego z fizyki. Konkurs jest skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych oraz podstawowych. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży fizyką. Zapraszamy do udziału, czekają atrakcyjne nagrody.

regulamin

Organizatorzy

Beata Krakowska

Agnieszka Dorosławska

Pomaganie sprawia wielką radość, dlatego co roku społeczność naszej szkoły organizuje przedświąteczną akcję charytatywną. W tym roku szkolnym przygotowaliśmy paczki dla podopiecznych szczercowskiej Kuźni Życzliwości. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników zakupione zostały artykuły papiernicze, przemysłowe oraz sportowe dla osób niepełnosprawnych. Dziękujemy wszystkim za dobre serce i okazaną pomoc.

M.Dobrakowska i A.Synowiec

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?