Aktualności

Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.

 

W dniu 21.09.2022 w Bełchatowie odbyły się indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali: Anna Płuciennik - IV LO4, Milena Belica - III LO, Jan Soboń - 3 TPE oraz Oskar Tkaczyński - 4TE5.

W zawodach brało udział blisko 40 chłopców oraz 30 dziewcząt.

W kategorii chłopców nasi uczniowie uplasowali się w połowie stawki.

W śród dziewcząt bardzo wysokie 3 miejsce zajęła Milena Belica, która do miejsca pierwszego straciła zaledwie kilka metrów.

Milena w dniu 29.09.2022 pojedzie do Uniejowa walczyć w finale wojewódzkim.

Gratulujemy. Opiekunem grupy był p. Krzysztof Belica 

 

Projekt dotacyjny dla pełnoletnich uczniów

Szanowni Państwo,

 

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza pełnoletnich uczniów, mających pomysł na założenie własnej firmy, do udziału w projektach dotacyjnych, gdzie możliwe jest uzyskanie bezzwrotnej dotacji w wysokości ponad 38 tys. zł.

Projekty skierowane są do osób w wieku 18-29 lat, zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego, spełniających kryterium utraty zatrudnienia wskutek pandemii, co oznacza zakończenie dowolnej umowy zatrudnienia (o pracę, staż/ praktyki w formie umowy o pracę, zlecenie, dzieło) w okresie po 1 marca 2020 a przed dniem złożenia formularza rekrutacyjnego.

 

Szczegółowe informacje udostępniamy na naszych stronach:

https://larr.pl/mlodzi-na-start-dofinansowanie-na-wlasna-dzialalnosc

https://larr.pl/mlodzi-na-start-2-dotacja-subregion-sieradzki

oraz pod numerem telefonu: 42 208 92 11

i za pośrednictwem adresów mailowych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja uzupełniająca

 

 

 Dziś rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do projektu Gmina Szczerców stawia na zawodowców!

Pierwsza część projektu już się odbyła- staże uczniowskie. Teraz czas na szkolenia.

Ekonomiści i architekci krajobrazu, którzy złożyli dokumenty w pierwszej rekrutacji przed wakacjami a nie brali udziału w stażach zostali zakwalifikowani do udziału w szkoleniach.

Dla ekonomistów będzie to kurs Kadry i płace a dla architektów krajobrazu Sketch Up.

Rekrutacja trwa od poniedziałku 17 września 2022 do środy 21 września 2022 do godziny 14:00.

Formularze zgłoszeniowe i odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące Projektu dostępne są u Pani Marzeny Osuchowskiej.

W załączniku znajdziecie regulamin rekrutacji- przeczytajcie i formularz zgłoszeniowy- wypełnijcie i oddajcie do Pani Marzeny Osuchowskiej.

 

Zapraszamy!

 

Załączniki

Regulamin rekrutacji uzupełniającej.

Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

 

Wycieczka do Warszawy

 


Dnia 20.05.2022 roku uczniowie klasy 1TPEA oraz 1LO brali udział w wycieczce do Warszawy. Młodzież wraz z przewodnikiem przemierzała Stare Miasto i edukowała się w zakresie wiedzy historycznej naszej stolicy. Zobaczyliśmy najpopularniejsze atrakcje takie jak: Syrenka Warszawska, Kolumna Zygmunta czy Grób Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy okazję ujrzeć liczne, mniej lub bardziej atrakcyjne turystycznie punkty Warszawy. Celem naszego pobytu w tym pięknym mieście było również odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Poszerzyliśmy naszą wiedzę, szczególnie w zakresie nauk ścisłych. Młodzi odkrywcy z ciekawością angażowali się korzystając z interaktywnych eksponatów. Zostaliśmy zainspirowani do obserwacji doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.


 

Wycieczka do Łódzkiego Centrum Nauki EC1

W dniu 10 czerwca 2022 r. klasy II BS i II TI ZSP w Szczercowie uczestniczyły w wycieczce do Łódzkiego Centrum Nauki i Techniki EC1.

Zwiedzaliśmy starą elektrownię łódzką i oglądaliśmy wystawy tematyczne z dziedzin takich jak: fizyka, elektryka, chemia, astronomia. Mogliśmy zapoznać się z technologiami produkcji prądu ( starymi i tymi wciąż stosowanymi).

W Planetarium mieliśmy okazję zgłębić wiedzę z dziedziny astronomii. Godzinna prezentacja naukowa i seans 3D pod tytułem „Czarne dziury” przeniósł nas w „nieskończony” świat kosmosu.

Ostatnim punktem programu były drużynowe „bitwy” w centrum gier laserowych znajdujące się na terenie Łódzkiej Manufaktury.


 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI
 
Dnia 26.05.2021r dla uczniów klas 1, klasy 2LO oraz osób chętnych odbyło się spotkanie z Panią nadkomisarz Sylwią Maros z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich oraz Patologii Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Pani zapoznawała uczniów z przepisami prawa, definicją czynów zabronionych, karalnych, demoralizacyjnych, a także omawiała z uczniami charakterystykę oraz konsekwencje zachowań związanych z hejtem w internecie. Dodatkowo uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę w zakresie umiejętnego korzystania z mediów społecznościowych, udostępniania swojego oraz czyjegoś wizerunku.
 
 
Rekrutacja do Projektu zakończona!

 

Gmina Szczerców stawia na zawodowców!

 

W dniu 9 czerwca 2022r. zakończyła się rekrutacja do Projektu Gmina Szczerców stawia na zawodowców! W załączonym dokumencie znajdują się listy zakwalifikowanych osób z podziałem na kierunki kształcenia. Koordynator Projektu- Pani Marzena Osuchowska skontaktuje się telefonicznie z zakwalifikowanymi osobami w celu umówienia się na podpisanie dokumentów i dopełnienie kolejnych formalności. GRATULUJEMY!

 

 

Wyniki Rekrutacji

 

 

 

 

 

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?