Aktualności

Klasa II a LO miała przyjemność odbyć lekcję z wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy w Szczercowie. Taka lekcja nie zdarza się co dzień, dlatego szczególnie doceniamy uprzejmość włodarzy gminy, którzy poświęcili swój czas, by opowiedzieć o działalności samorządu terytorialnego. Młodzież najpierw spotkała się z przewodniczącą Rady Gminy panią Barbarą Szczepanik, a następnie przyglądała się obradom Rady Gminy Szczerców w dniu 29 maja 2018r. Z kolei w dniu 14 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie z panem wójtem Krzysztofem Kamieniakiem. Zarówno pani Przewodnicząca, jak i pan Wójt opowiedzieli o swojej pracy, przybliżyli uczniom zakres swoich kompetencji i zadań, a także mówili o planach na przyszłość. Z pewnością wiedza przekazana w ten sposób na dłużej zostanie w pamięci uczniów.

30 maja  mieliśmy okazję gościć w naszej szkole młodzież gimnazjalną ze Szczercowa, Rząśni, Ruśca, Chociwia, Kiełczygłowa, Woli Wiązowej oraz Kluk. Nasi młodsi koledzy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSP. Wydarzenie rozpoczęła część oficjalna – Pani Dyrektor Łucja Majchrzak powitała gimnazjalistów. Następnie odbyło się wręczenie nagród dla gimnazjalistów wyróżnionych w konkursie „Idiomy w obrazach”. W części artystycznej uczniowie naszej szkoły pochwalili się swoimi talentami. Odbyły się pokaz mody „Na sportowo” oraz pokaz Zumby. Nie mogło zabraknąć naszego szkolnego zespołu, który zagrał m.in. „Holiday” i „Wirtualnych chłopców”.

Kolejną atrakcją był spacer po szkole, podczas którego uczniowie gimnazjum poznawali ZSP, a także możliwości, jakie daje liceum, technikum oraz szkoła branżowa.   
W ramach otwartych lekcji gimnazjaliści rozwiązywali matematyczne zagadki, robili doświadczenia z chemii i biologii, układali puzzle edukacyjne z historii. Uczennice szkoły zawodowej tworzyły ciekawe i oryginalne fryzury. Inne częstowały pysznymi wypiekami, a chłopcy promowali zawód mechanik samochodowy. Na zakończenie imprezy gimnazjaliści mogli z nami porozmawiać przy grillu.

 

Dziękujemy organizatorom, a gimnazjalistów zapraszamy we wrześniu.

W dniu 22 maja 2018 młodzież klasy II LO, ILO oraz ITIE udała się na wycieczkę przedmiotową do Warszawy pod opieką pań: Beaty Krakowskiej, Grażyny Nowety, Agnieszki Dorosławskiej, Anety Cieślińskiej. Pierwszym punktem zwiedzania było warszawskie ZOO, następnie udaliśmy się na Stare Miasto. Ostatnim miejscem odwiedzonym przez młodzież było Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie oglądali wystawy oraz film 3D dotyczący prowadzenia badań  życia we Wszechświecie. Głównie poruszano problemy, czy jeszcze gdzieś istnieje życie oraz czy znajdziemy jego przejawy, dlatego też sprawdzamy różne teorie. Dlatego właśnie, aby odnaleźć ślady choćby najmniejszych mikroorganizmów, wybraliśmy się w podróż przez Układ Słoneczny, zbadaliśmy grunt marsjański oraz dno głębokiego oceanu Europy, jednego z księżyców Jowisza. I nawet jeśli w tych miejscach nie znaleziono śladów życia to na niebie są setki miliardów gwiazd wokół których mogą być planety takie jak nasza Ziemia. I być może właśnie tam, gdzie jeszcze nie dotarliśmy żyje rozwinięta cywilizacja, która nasłuchuje dźwięków płynących z naszej planety? I dla nich to może my jesteśmy kosmitami. Planet pozasłonecznych znamy już kilka tysięcy i codziennie astronomowie odkrywają nowe. Być może w odległej przyszłości znajdziemy w Drodze Mlecznej obce cywilizacje i będziemy się z nimi porozumiewać? Z takimi rozważaniami powróciliśmy bezpiecznie do domu.  

 

Beata Krakowska

W dniu 04 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 2LO z profilu medycznego piąty raz wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Łódzki na Wydziale Matematyki i Informatyki pod hasłem: "zdolny uczeń, świetny student", mający na celu poszerzanie pasji związanych z matematyką. Uczestnicy pierwszej grupy w składzie Robert Maksymowicz, Sandra Zmysłowska i Anita Wlazłowska ćwiczyli i rozszerzali swoją wiedzę w dalszym ciągu stosując liniowe  równania diofantyczne w kontekście realistycznym, zaś druga grupa w składzie: Julia Kłyszewska, Aleksandra Chudzik, Seweryn Gajda rozwiązywała problem wyznaczania odległości w przestrzeni za pomocą metryk. Uczniowie swymi rozważaniami wykroczyli poza podstawę programową z matematyki na poziomie rozszerzonym. Swoją dodatkowo zdobytą wiedzą i umiejętnościami podzielili się na lekcjach matematyki demonstrując  ciekawe zadania oraz spostrzeżenia i wnioski.

Beata Krakowska

Zapraszamy do udziału w projekcie pt.  „Mój zawód – moja przyszłość”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu wsparciem objętych zostanie 84 uczniów oraz 9 nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. Uczniowie będą uczestniczyć w stażach, praktykach oraz zajęciach specjalistycznych, nauczyciele będą uczestnikami szkoleń oraz studiów podyplomowych.

Zgłoszenia do udziału w projekcie będą przyjmowane w terminie do 20.06.2018r.

regulamin

oświadczenia

formularz dla ucznia

formularz dla nauczyciela

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?